Pozyskanie pracowników zagranicznych do projektów badawczych na Politechnice Krakowskiej

Mobilność naukowców jest nieodłącznym elementem pracy naukowej. Każdy wyjazd zagraniczny to niepowtarzalna okazja do poszerzenia horyzontów myślowych, wymiany dobrych praktyk oraz nauki nowych technik, zdobywania wiedzy i wymiany doświadczeń. Możemy wyliczać kolejne korzyści wynikające z zagranicznych wyjazdów jak nawiązanie współpracy, poznanie odmiennego podejścia naukowego czy praca w międzynarodowym środowisku. Z pewnością jest to czynnik konieczny do rozwoju kariery naukowców.

 

Jednak mobilność międzynarodowa to nie wszystko. Dobrze jeżeli instytucja ,w której pracujemy sprzyja współpracy międzynarodowej i stwarza przyjazne środowisko pracy dla naukowców z zagranicy. Umiędzynarodowienie jednostek badawczych to obecnie europejski standard, do którego polskie instytucje powinny dążyć.

 

Dodatkową zachętą do zatrudniania naukowców z zagranicy są liczne programy finansujące powyższą współpracę, wśród nich są stypendia Marii Skłodowskiej-Curie (Horyzont Europa), działania Narodowego Centrum Nauki, NAWA czy program DAAD.

 

Zachęcamy do śledzenia aktualnych programów stypendialnych i grantowych:

 

Zainspiruj się historią naukowców, którzy dzięki mobilności międzynarodowej rozwinęli karierę naukową i pozyskali prestiżowe nagrody:

 

Zatrudnianie naukowców z zagranicy na PK.

 

Politechnika Krakowska od roku 2017 posiada prestiżowe wyróżnienie Komisji Europejskiej „HR Excellence in Research” (Logo HR), które sprzyja umiędzynarodowieniu naszej uczelni. PK, aby zapewnić przyjazne środowisko pracy zagranicznym naukowcom podjęła działania mające na celu przetłumaczenie na język angielski dokumentów niezbędnych w pracy naukowej na PK jak np. Statut PK, Kodeks Etyczny PK, Polityka Otwartości, Regulamin pracy na PK oraz wszelkie regulaminy wynagradzania pracowników PK.

 

W murach naszej uczelni działa również ośrodek Euraxess Kraków, który pomaga zagranicznym naukowcom w problemach związanych z funkcjonowaniem w odmiennym środowisku pracy. Zachęcamy do kontaktu z pracownikami ośrodka Euraxess Kraków.

 

W ramach zadań mających na celu większe otwarcie naszej uczelni na pracowników z zagranicy. Oferujemy wsparcie:

  • aktywna promocja ofert współpracy badawczej na PK,
  • poszukiwanie źródeł finansowania współpracy z zagranicznymi naukowcami oraz pomoc przy aplikowaniu o te źródła finansowe,
  • pomoc w poszukiwaniu potencjalnych kandydatów do pracy naukowej  na PK.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z zagranicznym naukowcem wypełnij i wyślij do nas wypełniony formularz, a my zajmiemy się promocją i poszukiwaniem naukowców do współpracy.

 

Szczegóły kontaktu z naszym biurem znajdą Państwo w procedurze.

 

Zapraszamy do kontaktu!

Pobierz:

Kontakt:

mgr Anna

mgr Anna Armuła

tel.: +48 12 628 26 60
Zobacz opis
mgr inż. Dorota

mgr inż. Dorota Markiewicz - Roszak

tel.: +48 12 628 25 88
Zobacz opis
Poleć znajomym:
 
Styczeń 2025
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Fundusze strukturalne dla PK
Science to Business