Centrum EURAXESS w Krakowie

Centrum EURAXESS w Krakowie
Zasięg wsparcia: województwo małopolskie i podkarpackie


Centrum EURAXESS w Krakowie należy do europejskiej sieci EURAXESS (sygnowanej przez Komisję Europejską), która wspiera mobilność i rozwój kariery naukowców. Obecnie działa niemal 500 takich Centrów w różnych krajach. W Polsce funkcjonuje 10 Centrów.

 


 

ENGLISH VERSION

 

Treść strony:

 

1. Centrum EURAXESS w Krakowie

2. Kontakt

3. Portal EURAXESS.PL

 

 


1. Centrum EURAXESS w Krakowie

Główny cel działalności Centrum EURAXESS to wspieranie mobilności naukowców. Centrum pomaga zarówno polskim badaczom wyjeżdżającym z kraju, jak i obcokrajowcom przyjeżdżającym do Polski, a także instytucjom ich zatrudniającym. Udziela informacji zainteresowanym o możliwościach uzyskania stypendium, stażu czy grantu indywidualnego i podjęcia pracy badawczej za granicą.

 

Centrum Euraxess w Krakowie angażuje się w promowanie mobilności międzynarodowej i międzysektorowej naukowców, zachęcając ich do aktywności w świadomym kreowaniu kariery naukowej.

Działalność Centrum obejmuje informowanie o:

  • stypendiach, stażach naukowych, grantach indywidualnych,
  • sprawach prawno-administracyjnych, związanych z zatrudnianiem naukowców obcokrajowców, delegacjach zagranicznych, kwestiach wizowych i legalizacji pobytu, opieką zdrowotną, ubezpieczeniami społecznymi i innymi  formalnościami dotyczącymi pracy cudzoziemca w Polsce,
  • formalnościach związanych z wyjazdem polskich naukowców za granicę (delegacje, ubezpieczenia itp.)

 

 

 

2. Kontakt do Centrum EURAXESS w Krakowie

Dawid Gacek
tel.: +48 12 628 25 88
email: gacek@transfer.edu.pl

 

Irena Śliwińska
tel.: +48 12 628 26 60
email: sliwinska@transfer.edu.pl

 

Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska
ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków
Budynek 10-36 ("Galeria Gil")
I piętro, pokój 102
email: mobility@transfer.edu.pl

 

 

 

3. Portal EURAXESS Poland

Jest to strona, na której znajdą Państwo wyżej wymienione informacje związane z mobilnością naukowców, np. oferty pracy, grantów i stypendiów oraz informacje prawno-administracyjne związane z przyjazdem do Polski naukowca z zagranicy.

Portal składa się z następujących części:

 

PRACA I GRANTY

To aktualizowana na bieżąco baza ofert stypendiów, staży, wakatów dla pracowników naukowych. Oferty pochodzą z różnych europejskich instytucji, uniwersytetów, instytutów badawczych, a także firm prywatnych. Baza ofert jest prowadzona w j. angielskim.

W tej zakładce można także zamieścić ofertę pracy w Polsce (dla instytucji szukających pracowników naukowych), a także znaleźć miesięczny wykaz wybranych ofert stypendiów i staży w Europie i na świecie.

 

PARTNERING (zakładka w j. angielskim)

Tu można znaleźć wyszukiwarkę profili zarejestrowanych naukowców i organizacji. Umożliwia to nawiązywanie międzynarodowej współpracy w sferze nauki, uzupełnianie konsorcjów projektowych, znalezienie instytucji goszczącej (host organisation) czy partnera biznesowego.

 

NAUKOWCY

To zakładka przeznaczona dla naukowców, opisująca: Aspekty prawne wyjazdu za granicę, Ubezpieczenia za granicą, Opodatkowanie dochodów, Formalności za granicą, Europejską Kartę Naukowca i Kodeks.

 

PRACODAWCY

To rozbudowana zakładka przeznaczona dla pracodawców (instytucji zatrudniających naukowców), opisująca: Wjazd do Polski, Przyjęcie do pracy, Legalizację pobytu, Zezwolenie na pracę, Ubezpieczenie społeczne cudzoziemców, Opodatkowanie dochodów, Meldunek czasowy cudzoziemców, PESEL cudzoziemca oraz zasady stosowania Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu.

 

KONTAKT

Szczegółowe dane kontaktowe do 10 Centrów EURAXESS w Polsce.

 

LOGIN / REGISTER (zakładka w j. angielskim)

Możliwość stworzenia i aktualizowania własnego konta / konta organizacji w Portalu EURAXESS oraz uzyskania dostępu do dotatkowych funkcjonalności.

Polecamy również europejską stronę EURAXESS, prowadzoną przez Komisję Europejską. Znajdą Państwo na niej m.in. kontakty sieci EURAXESS w 40 krajach, które będą przydatne, jeśli wyjeżdżają Państwo za granicę.

 

 

Przejdź do strony nt. Euraxess w języku angielskim (for English press hypertext).

Kontakt:

mgr Dawid

mgr Dawid Gacek

tel.: +48 12 628 26 74
Zobacz opis
dr inż. Irena

dr inż. Irena Śliwińska

tel.: +48 12 628 26 60
Zobacz opis
Poleć znajomym:
 
Czerwiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
Fundusze strukturalne dla PK
Science to Business