Centrum EURAXESS w Krakowie
Zasięg wsparcia: województwo małopolskie i podkarpackie
Centrum EURAXESS w Krakowie należy do europejskiej sieci EURAXESS (sygnowanej przez Komisję Europejską), która wspiera mobilność i rozwój kariery naukowców. Obecnie działa niemal 500 takich Centrów w różnych krajach. W Polsce funkcjonuje 10 Centrów.
Treść strony:
1. Centrum EURAXESS w Krakowie
2. Kontakt
3. Portal EURAXESS.PL
1. Centrum EURAXESS w Krakowie
Główny cel działalności Centrum EURAXESS to wspieranie mobilności naukowców. Centrum pomaga zarówno polskim badaczom wyjeżdżającym z kraju, jak i obcokrajowcom przyjeżdżającym do Polski, a także instytucjom ich zatrudniającym. Udziela informacji zainteresowanym o możliwościach uzyskania stypendium, stażu czy grantu indywidualnego i podjęcia pracy badawczej za granicą.
Centrum Euraxess w Krakowie angażuje się w promowanie mobilności międzynarodowej i międzysektorowej naukowców, zachęcając ich do aktywności w świadomym kreowaniu kariery naukowej.
Działalność Centrum obejmuje informowanie o:
- stypendiach, stażach naukowych, grantach indywidualnych,
- sprawach prawno-administracyjnych, związanych z zatrudnianiem naukowców obcokrajowców, delegacjach zagranicznych, kwestiach wizowych i legalizacji pobytu, opieką zdrowotną, ubezpieczeniami społecznymi i innymi formalnościami dotyczącymi pracy cudzoziemca w Polsce,
- formalnościach związanych z wyjazdem polskich naukowców za granicę (delegacje, ubezpieczenia itp.)
2. Kontakt do Centrum EURAXESS w Krakowie
Dawid Gacek
tel.: +48 12 628 25 88
email: gacek@transfer.edu.pl
Irena Śliwińska
tel.: +48 12 628 26 60
email: sliwinska@transfer.edu.pl
Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska
ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków
Budynek 10-36 ("Galeria Gil")
I piętro, pokój 102
email: mobility@transfer.edu.pl
3. Portal EURAXESS Poland
Jest to strona, na której znajdą Państwo wyżej wymienione informacje związane z mobilnością naukowców, np. oferty pracy, grantów i stypendiów oraz informacje prawno-administracyjne związane z przyjazdem do Polski naukowca z zagranicy.
Portal składa się z następujących części:
To aktualizowana na bieżąco baza ofert stypendiów, staży, wakatów dla pracowników naukowych. Oferty pochodzą z różnych europejskich instytucji, uniwersytetów, instytutów badawczych, a także firm prywatnych. Baza ofert jest prowadzona w j. angielskim.
W tej zakładce można także zamieścić ofertę pracy w Polsce (dla instytucji szukających pracowników naukowych), a także znaleźć miesięczny wykaz wybranych ofert stypendiów i staży w Europie i na świecie.
PARTNERING (zakładka w j. angielskim)
Tu można znaleźć wyszukiwarkę profili zarejestrowanych naukowców i organizacji. Umożliwia to nawiązywanie międzynarodowej współpracy w sferze nauki, uzupełnianie konsorcjów projektowych, znalezienie instytucji goszczącej (host organisation) czy partnera biznesowego.
To zakładka przeznaczona dla naukowców, opisująca: Aspekty prawne wyjazdu za granicę, Ubezpieczenia za granicą, Opodatkowanie dochodów, Formalności za granicą, Europejską Kartę Naukowca i Kodeks.
To rozbudowana zakładka przeznaczona dla pracodawców (instytucji zatrudniających naukowców), opisująca: Wjazd do Polski, Przyjęcie do pracy, Legalizację pobytu, Zezwolenie na pracę, Ubezpieczenie społeczne cudzoziemców, Opodatkowanie dochodów, Meldunek czasowy cudzoziemców, PESEL cudzoziemca oraz zasady stosowania Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu.
Szczegółowe dane kontaktowe do 10 Centrów EURAXESS w Polsce.
LOGIN / REGISTER (zakładka w j. angielskim)
Możliwość stworzenia i aktualizowania własnego konta / konta organizacji w Portalu EURAXESS oraz uzyskania dostępu do dotatkowych funkcjonalności.
Polecamy również europejską stronę EURAXESS, prowadzoną przez Komisję Europejską. Znajdą Państwo na niej m.in. kontakty sieci EURAXESS w 40 krajach, które będą przydatne, jeśli wyjeżdżają Państwo za granicę.
Przejdź do strony nt. Euraxess w języku angielskim (for English press hypertext).