CTT PK–Twój klucz do innowacyjności !

2014-01-30 14:14:54
Promocja osiągnięć naukowych oraz wsparcie procesu komercjalizacji prowadzonego bezpośrednio na uczelni czyli „Inkubator Innowacyjności”.

Z przyjemnością informujemy, że Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska znalazła się w gronie dwunastu laureatów, którzy uzyskają wsparcie MNiSW w procesie zarządzania wynikami badań naukowych i prac rozwojowych, w szczególności w zakresie komercjalizacji. Działania te będą realizowane w ramach przedsięwzięcia  „Inkubator Innowacyjności”, który wspiera proces komercjalizacji prowadzony bezpośrednio na uczelni.

Lata doświadczeń CTT PK w obszarze współpracy nauki z biznesem pozwoliły na wypracowanie odpowiednich narzędzi i metod pracy, które dzięki wsparciu finansowanemu MNiSW w ramach „Inkubator Innowacyjności” wzbogacone zostaną o działania, które ze względu na środki finansowe były dotychczas prowadzone w ograniczonym zakresie.

Dzięki przedsięwzięciu „Inkubator Innowacyjności” możliwe będzie, między innymi, przeprowadzenie analiz stanu techniki, wycen technologii, wykonanie prac przedwdrożeniowych lub dostosowanie wynalazku do potrzeb zainteresowanego nabywcy. Zmodernizowana zostanie również Internetowa Baza Ofert Politechniki Krakowskiej dla Przemysłu dostępna od 2007 roku pod adresem www.s2b.transfer.edu.pl. Zintensyfikowane zostaną, jednocześnie, działania na bieżąco prowadzane przez Centrum, takie jak poszukiwanie odpowiednich partnerów biznesowych, obsługa procesu komercjalizacji, czy wyszukiwanie prac o najwyższym potencjale wdrożeniowym. Ponadto, dzięki dotacji możliwe będzie wzmocnienie działań promocyjnych dotyczących ofert Politechniki Krakowskiej między innymi poprzez udział w targach i wystawach, czy publikowanie ofert technologicznych w sposób czytelny dla potencjalnych kontrahentów.

W związku z powyższym, zachęcamy do współpracy wszystkich naukowców Politechniki Krakowskiej posiadających wynalazki lub prace o potencjale wdrożeniowym. Pomożemy Ci osiągnąć wymierne korzyści z Twojego potencjału intelektualnego! Kto wie, może Twoje rozwiązanie zrewolucjonizuje polska gospodarkę?!

Jednocześnie, namawiamy przedsiębiorców do podjęcia wyzwania, jakim jest zwiększenie własnej konkurencyjności na bazie innowacyjnych rozwiązań wypracowanych przez pracowników naukowych naszej macierzystej Uczelni.

Jesteśmy, aby Ci pomóc!

Poleć znajomym:
 
 

Zobacz również

Czerwiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
Fundusze strukturalne dla PK
Science to Business