Warsztaty
Dzień III - Warsztat II Zaistniej w sieci
- Termin:
- 12.10.2017 godz. 9:30 - 14:45
- Koszt:
- BEZPŁATNE
- Limit miejsc:
- 25
UWAGA: REJESTRACJA NA WARSZTAT ZAMKNIĘTA Z POWODU BRAKU MIEJSC
REGULAMIN - PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z JEGO TREŚCIĄ - WARUNKIEM UCZESTNICTWA W WYDARZENIU JEST ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU PODCZAS REJESTRACJI
Część I: Dr hab. inż. Aleksander Poreda, Uniwersytet Rolniczy
Budowanie „sieci” przy pomocy sieci: kreowanie wizerunku w internecie kluczem do wzmacniania współpracy międzynarodowej i rozwoju kariery naukowej.
Zaprezentuję własne doświadczenia w celu przekonania uczestników do aktywnego wykorzystywania dostępnych narzędzi komunikacyjnych i mediów społecznościowych do kreowania wizerunku w sieci. Pokażę jak prawidłowa promocja swoich działań może się przełożyć na pozyskiwanie kontaktów i rozbudowę sieci współpracy; i jak wirtualne działania przynoszą realne zyski.
Część II: Łukasz Wściubiak, Rzecznik patentowy, prawnik
Budowanie i przedstawianie wizerunku naukowca w Internecie. Wykorzystywanie mediów społecznościowych by zgodnie z prawem promować osiągnięcia naukowe i aplikować o granty. Udostępnianie prac w sieci. Wykorzystanie internetowych baz patentowych przy pisaniu projektów.
O co można się „potknąć” w Internecie? Prawo autorskie, dobra osobiste, ochrona wizerunku, znak towarowy. Prawo autorskie – czy z własną twórczością można robić wszystko? A co wolno zrobić z cudzą twórczością? Open Access i Creative commons – nieortodoksyjne podejście do praw autorskich. Internet źródłem wiedzy – bazy patentowe źródłem state of the art na potrzeby projektu i rozpoznania najnowszych trendów badawczych
- 09:30 – 10:00 Rejestracja uczestników
- 10:00 – 12:00 Część I
- 12:00 – 12:30 Przerwa (lunch)
- 12:30 – 13:30 Część II
- 13:30 – 13:45 Przerwa
- 13:45 – 14:45 Część II
- Sala konferencyjna Czytelnia - budynek Galerii Gil, Politechnika Krakowska, ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków