Warsztaty
Dzień III - Warsztat I Znajdź pasjonatów swoich badań
- Termin:
- 12.10.2017 godz. 9:30 - 14:30
- Koszt:
- BEZPŁATNE
- Limit miejsc:
- 25
UWAGA: REJESTRACJA NA WARSZTAT ZAMKNIĘTA Z POWODU BRAKU MIEJSC
REGULAMIN - PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z JEGO TREŚCIĄ - WARUNKIEM UCZESTNICTWA W WYDARZENIU JEST ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU PODCZAS REJESTRACJI
Część I: Dr inż. Michał Krupiński, Instytut Fizyki Jądrowej PAN
Podczas warsztatów przećwiczymy sposób formułowania przekazu popularnonaukowego skierowanego do różnych grup odbiorów. Prześledzimy najczęstsze błędy popełniane przez naukowców popularyzujących swoje badania i zastanowimy się jak ich uniknąć. Poruszymy również podstawy komunikacji z mediami i omówmy różnice w formach przekazu naukowego. Warsztaty będą składać się z szeregu praktycznych ćwiczeń, wspólnych dyskusji i prób prezentacji własnych prac naukowych. Dobrze zatem już przed zajęciami zastanowić się jaki temat chciałbyś/chciałabyś spopularyzować i jakimi wynikami pochwalić się przed światem.
Część II: Dr Monika Aksamit-Koperska, Uniwersytet Warszawski
Podczas warsztatu będziemy ćwiczyć wygłaszanie krótkich wystąpień o tematyce związanej z wykonywanymi badaniami. W tym celu będziemy pracować z kamerą, nagrywać swoje wystąpienia, a potem wspólnie je oglądać i dawać sobie konstruktywny feedback. Tym samym popracujemy nad wszystkimi aspektami wystąpień od strony niewerbalnej: gestykulacja, mimika, postawa, intonacja itd. oraz werbalnej: celność używanych argumentów, storytelling, dotarcie do grupy odbiorców itp. . Każdy z uczestników dostanie zestaw ćwiczeń dostosowany do swoich potrzeb, tak aby potem mógł sam w domu doskonalić swoje umiejętności miękkie. Zapraszam!
- 09:30 – 10:00 Rejestracja uczestników
- 10:00 – 12:00 Część I
- 12:00 – 12:30 Przerwa (lunch)
- 12:30 – 14:30 Część II
CPodczas warsztatów przećwiczymy sposób formułowania przekazu popularnonaukowego skierowanego do różnych grup odbiorów. Prześledzimy najczęstsze błędy popełniane przez naukowców popularyzujących swoje badania i zastanowimy się jak ich uniknąć. Poruszymy również podstawy komunikacji z mediami i omówmy różnice w formach przekazu naukowego. Warsztaty będą składać się z szeregu praktycznych ćwiczeń, wspólnych dyskusji i prób prezentacji własnych prac naukowych. Dobrze zatem już przed zajęciami zastanowić się jaki temat chciałbyś/chciałabyś spopularyzować i jakimi wynikami pochwalić się przed światem.
Część II: Dr Monika Aksamit-Koperska, Uniwersytet Warszawski
- S Sala Spacerniak, budynek Areszt, Politechnika Krakowska, ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków